Kodėl svarbu odą maitinti aliejais

Gyvybingos odos pagrindas – jos gebėjims išsaugoti drėgmę. Kai grožimės jauna, švytinčia oda, liudijame jos patį geriausią etapą: odos struktūrą palaiko jai natūraliai būdingas riebalų kiekis. Pradėjus jų stigti, vadelės vis dėlto lieka mūsų rankose – mes turime galią patys odai grąžinti jai būtinų riebalų. Maitindami odą aliejais galime transformuoti jos būklę. 

kodel svarbu oda maitinti aliejais

Žinome, kad, norėdami palaikyti organizmo sveikatą, savo kasdienę mitybą turime papildyti augaliniais aliejais. Šiuose gausu riebalų rūgščių, ypač nepakeičiamųjų. Jos itin svarbios mūsų sveikatai, nes dalyvauja daugybėje procesų organizme, o, kalbant apie odą, jų trūkumas lemia didelį išsausėjimą, uždegimus. Nepakeičiamųjų rūgščių organizmas pats negamina, turime gauti jų su maistu. Norėdami išlaikyti sveiką odą, turime vadovautis tuo pačiu principu – pamaitinti odą tinkamais aliejais. Tai vienas svarbiausių odos priežiūros žingsnių.

Aliejai savo sudėtimi labai panašūs į žmogaus išskiriamą sebumą, todėl yra ideali priemonė odai puoselėti. Odos gyybingumą nulemia nesuardyta odos ląstelių veikla ir gebėjimas pačiai sintetinti keramidus – odos barjerui svabius lipidus (riebalus) – ir kitas aktyvias biologines medžiagas. Riebiosios rūgštys, kurių gausu aliejuose, prisideda saugodamos odos drėgmę (nes stiprina barjerinę funkciją), maitina (skatina lipidų sintezę), saugo elastingumą, mažina uždegimus. Naudojant aliejus, oda būna sudrėkinta, pamaitinta, elastinga, išvengiama jautrių, uždegiminių reakcijų. Taip galime aktyviai saugoti odos grožį ir sveikatą.

Nepamirštame, kad su laiku mūsų oda tampa mažiau pajėgi, todėl geba išskirti vis mažiau riebalų. Dėl to ir praranda švytėjimą, drėgmę. Reikia prisiminti, kad šiais signalais oda prašosi mūsų pagalbos – konkrečių pastangų siekiant atkurti sveiką odos riebalų pusiausvyrą.

kodel svarbu oda maitinti aliejais

Jau įrodyta ir patvirtinta, kad aliejai įsigeria į viršutinius odos sluoksnius ir čia ją puoselėja. Kai į odą įmasažuojame aliejų mišinį, šis pasisavinamas tiesiai į viršutinius epidermio sluoksnius, kur aliejus imasi atkurti lipidų barjero funkciją. Dažniausiai net po kelių maitinimo sesijų galima pastebėti palengva grįžtantį odos spindesį. Lipidų barjeras pažeidimų patiria kasdien, todėl svarbu nuolat juo rūpintis.

Supratome, kaip svarbu, kas vyksta ne tik odos paviršiuje, bet ir viduje, todėl „You & Oil“ priemonių pagrindą sudaro ekologiški augalinių bei eterinių aliejų ir augalų ekstraktų mišiniai. Turtingi riebalų rūgščių, į giliuosius sluoksnius patenkančių vitaminų ir veikliųjų medžiagų, būtinų epidermio lipidų ir membranų fosfolipidų sintezei, šie mišiniai sureguliuoja odos gyvybinius procesus ir padeda jai išsaugoti drėgmę, taip sulėtindami ir senėjimą. Eterinio aliejaus lašelyje – stipri koncentracija augalo sukauptų veikliųjų medžiagų, besiskverbiančių į giliausius odos sluoksnius. Todėl ekologiški augalinių bei eterinių aliejų mišiniai – geriausias maistas mūsų odai.